Uzun Uçak Yolculuklarında Zaman Geçirme Tavsiyeleri

Uçak yolculukları zaman zaman kabuslara dönüşebilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise bitmek bilmeyen uçak yolculuğudur. Uçak yolcukları yapacağınız uçuşun uzunluğuna göre değişmektedir. Kimi zaman 45 dakika kadar kısa bir süre olurken kimi zaman kıtalar, okyanuslar aşarak 18 saatlere kadar çıkabilir. Bizde bu yazımızda sizlere fayda sağlayacağını düşündüğümüz uzun uçuşlarda zaman nasıl daha hızlı geçer rehberi hazırladık. Aslında uçaklarda ertelediğiniz bazı işleri yapmanız için bol bol zamanlar oluyor. Ertelediğiniz işleri unuttuysanız bu yazımız umarız sizlere hatırlatmakta yardımcı olur. Bu tavsiyeler sayesinde uçuşlarınız artık sıkıcı değil keyifli ve daha hızlı geçecektir. Hazırsanız başlayalım uçakta nelerle vakit geçer?

Uyumak

Yazımızın en başında kimilerinin son çaresi kimilerinin de gerçekten ihtiyacı olan uykuya yer verdik. Bazı kişiler gün içerisinde yeterince yoruldukları için uçak yolculukları onlara dinlenme fırsatı vermektedir. Özellikle bazı kitleler vardır her zaman imrenerek baktığımız, uçak kalkmadan uyuyan uçak inince uyananlar. Hepimiz demişizdir keşke bende böyle olabilsem diye. Sizlerde uçakta vakit geçmemesinden şikâyetçiyseniz göz bandı yardımı ile uçaklarda uzun soluklu uykular uyuyabilirsiniz. Böylelikle uçuşun ne ara bittiğini fark etmezsiniz bile. 8 saatlik uçun 4 saatinde uyumak sizleri hem dinlendirir hem de sıkılmanızın önüne geçer.

Oyun Oynamak

En güzel vakit öldürebileceğiniz aktivitelerden birisi uçakta oyun oynamaktır. Günümüzdeki uçakların birçoğunda multimedya ekranları bulunmakta ve bu ekranlar üzerinde oyunlar yer almaktadır. Bu ekranlar üzerindeki oyunları oynayabilir veya önceden telefon, tablet veya bilgisayarınıza indirdiğiniz çevrimdışı oyunlar ile vakit geçirebilirsiniz. Kendinizi oyuna kaptırdığınızda bırakın zamanı nerede bile olduğunuzu unutmuş olacaksınız. Bu yüzden kendinize göre telefonunuzda birkaç oyun bulundurmanızda fayda vardır.

Yolcularla Sohbet Etmek

Yeni insanlar tanımak ve insanlarla sohbet etmekten hoşlanıyorsanız tam da size göre bir alternatif. Uçaklarda otobüslerde olduğu gibi tekli koltuklar bulunmamaktadır. Eğer yanınızda arkadaşınız yoksa muhtemelen tanımadığınız birisi vardır. Eğer arkadaşınız varsa işiniz kolay onunla sohbet edebilirsiniz fakat tanımadığınız birileri varsa işiniz biraz karşınızdaki kişinin kişiliğine kalmıştır. Eğer karşınızdaki kişi de sizin gibi düşünüyorsa yolculuk hiç bitmesin isteyebilirsiniz. Kim bilir belki de yeni bir arkadaş edinmiş olursunuz. Eğer tanımadığınız birisi varsa konuşacak birçok şeyiniz bulunmaktadır. Klasik sorular ile sohbete başladıktan sonra konu konuyu açacaktır. Eğer kafalarınızda biraz uyuşursa yolculuk boyunca sohbet edeceksinizdir.

Kitap Okumak

Okumak her zaman ufkumuzu açar bu yüzden her boş kaldığınız anda fırsat bu fırsat deyip bir şeyler okumaya başlayın. Başlığımızda kitap dedik ama uçak içerisinde birçok dergi ve gazete yer alır bunları okuyarak zaman geçirebilirsiniz. Bir şeylere odaklanıp okurken dış dünya ile bağlantınız ister istemez kesilmektedir. Bu sayede zaman kavramınız kalmayacak ve okudunuz şey bitene kadar zamanı hatırlamayacaksınız. Bu sayede uçak yolculuğunuz istediğiniz gibi geçecektir. Eğer dergi ve gazete okumak istemiyorsanız gidiş-dönüş uçak yolculuğu için yanınıza uygun kitap veya kitapları alabilir ve sizlere keyif verecek şeyleri okuyabilirsiniz. Birbirinden güzel kitapları online olarak satın alabilirsiniz. Online kitap satın alarak internet üzerinden birçok kitabı aynı anda inceleyebilir karşılaştırabilir ve zevkinize göre karar verebilirsiniz.

Film İzlemek & Müzik Dinlemek

Müzik dinlemek çoğumuzun uçak yolculuğu süresince yaptığımız şeylerden birisidir. Hatta uçağa genel olarak baktığımız zaman nerdeyse %40 oranda kişinin kulağında kulaklık vardır. Müzik dinlemek sizleri dinlendirir. Dinlendirdiği gibi uyumanıza yardımcı olur veya içinizden müziğe eşlik ederek sadece ona odaklanabilir ve dışarı ile iletişimi kesebilirsiniz. Filmlerde aynı şekildedir. Uçaklarda bulunan filmlerin hoşunuza gitmemesi durumuna karşı telefon, tablet veya bilgisayarınıza birkaç film yükleyin. Seyahat esnasında film izlemek size zamanı unutturacaktır. Youtube Premium sayesinde çevrimdışı videolarda izleyebilirsiniz. Hoşunuza giden Youtube kanalının videolarını kayıt edebilirsiniz. Aynı şekilde müzikler içinde Spotfy Premium kullanarak çevrimdışı müzik listesi oluşturabilirsiniz.

Elçin Uluçağ