THY Uçak Bileti

Türk Hava Yolları (THY) Hakkında

Tam unvanı Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı olan THY, ülkemizin ilk havayolu şirketi olarak 20 Mayıs 1933 tarihinde kurulmuştur. İlk hizmete başladığı günden beri Türkiye’nin göklerdeki gururu olan THY, ülkemizin birinci dünyanın ise en büyük havayolları arasındadır. Merkez İstanbul’da olan THY’nin uçuş noktaları Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanmaktadır. Dünya genelinde 30’dan fazla havayolu ile ortaklığı bulunan THY’nin filosunda 93 adetle en fazla bulunan uçak Boeing 737-800 modelidir.

İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara’da bulunan Esenboğa Havalimanını HUB olarak kullanan THY, İzmir’de ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı odaklıdır. Uluslararası çok büyük bir havayolu şirketi olan Star Alliance ile müttefikliği bulunan THY; SunExpress’in %50 ve AnadoluJet’in tamamına sahiptir. Yaklaşık elli bin çalışkanı ile Türkiye’nin ekonomik kalkınma açısından çok önemli bir şirketi olan Türk Hava Yolları, 2015 yılında 3 milyar liraya yakın kâr etmiştir. Türk Hava Yolları’nın IATA kodu TK, ICAO kodu THY ve uluslararası havayolu çağrı kodu TURKISH şeklindedir.

Türk Hava Yolları’nın bu muhteşem geçmişi ve başarısının arkasında yatan başlıca sebepler arasında; uçuş güvenliğine çok büyük önem vermesi, müşteri memnuniyeti odaklı olması ve en ucuz uçak bileti fiyatlarını sunmaya çalışması gelebilir. THY “Dünya Daha Büyük. Keşfet!” sloganı ile müşterilerini uçmaya teşvik etmekte, tam 113 ülkede bulunan 284 noktaya filosunda bulunan 304 yolcu uçağı ile hizmet vermektedir.

THY Uçak Bileti

THY
Pegasus
Sunexpress
Onur Air
Atlasjet
Anadolujet
Borajet