Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs Hakkında

Akdeniz’in Sicilya ve Sardinya’dan sonra en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs, Türkiye’nin 65 kilometre güneyinde yer alır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ülkede yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kış aylarında kar yağışı çok nadir görülür. Her dönemde ılıman havasıyla istediğiniz zaman tatilin keyfini çıkartabileceğiniz Kıbrıs, bu özellikleri ile Akdeniz’in mavi suları ile kaplı bir cennet niteliğindedir.

Kıbrıs’ta havalar Türkiye’ye göre daha çabuk ısınır ve bu yüzden deniz turizmi dönemi Nisan ayından itibaren başlar. Ülkemizde baharın serinliği de “yaz gelse de deniz görsek” diye hayaller kurarken, tam bu dönemlerde denizler turistlerle dolmaya başlar. Eğer istediğiniz eğlenceyse, adada gece hayatı ve ünlü isimlerin konserleri yılın her döneminde harika fırsatlar sunmaktadır.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

Çok değerli tarihi ve turistik miraslara ev sahipliği yapan Kıbrıs, gezmek ve güzel zaman geçirmek için harika bir seçenektir. Şehirlere göre gezilecek yer alternatifleri bulabilirsiniz.

Girne şehrinde Mavi Köşk, Hz. Ömer Türbesi ve Mescidi, Berleybeyi, Hilarion Kalesi, Girne Kalesi, Bufavento Kalesi, Batı Gemi Müzesi gibi tarihi değerler gezmek için harika fırsatlardır.

Lefkoşa şehrinde Bedesten, Barbarlık Müzesi, Haydar Paşa Camisi, Selimiye Camisi, Büyük Han, Büyük Hamam gibi Osmanlı’dan günümüze kadar gelen tarihi miraslarımızdandır.

Gazi Mağusa şehrinde Lala Mustafa Paşa Camisi, Othello Kulesi, Salamis gibi hem Osmanlı İmparatorluğu hem de Roma İmparatorluğu dönemlerine ait eserler mevcuttur.

Güzelyurt şehrinde ise Soli, Soli Bazilikası, Soli Tiyatrosu, Mamas Manastırı gibi sanatsal ve dinsel tarihi miraslar gezilmeyi ve görülmeyi mutlaka hak eden yerlerdir.

Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs’ta Yenilecek ve İçilecek Şeyler

Tarih boyunca çok farklı medeniyetlere ev sahipli yapmış Kıbrıs, bu özelliği ile yöresel mutfağa sahip olamamıştır. Ancak ada halkı, bazı yemekleri kendi damak tadına göre değiştirerek ve geliştirerek ortaya güzel değerler çıkartmaya başarmıştır. Arap kökenli olan “Molehiya” yemeği, bazen farkı isimlerle de olsa bulabileceğiniz en önemli yemektir. Ayrıca Kıbrıs Rakısı “Zivania” içki sevenlerin denemesi gereken özel bir içecektir.

Kıbrıs’a Gitmek İçin Nedenler

Yavru vatanımız olan Kıbrıs, biz Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarına vizesiz ve pasaportsuz giriş imkanı tanıyor. Sadece eşyalarınızı ve nüfus cüzdanınızı yanınıza alıp evden adaya gitmek için çıkabilirsiniz. Ülkemizde hizmet veren tüm havayolları adaya uçuş düzenlemektedir. Talep yoğun olduğu için uçuşlar sık, bilet fiyatları oldukça ucuzdur.

Yazları sıcak ve kışları ılık ikliminden dolayı Kıbrıs’ta deniz sezonu normalden uzun sürmektedir. Nisan ayından Kış aylarına kadar istediğiniz gibi deniz, kum ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Oldukça renkli gece hayatı, casinoları, lüks konaklama imkanları, tarihi havası ve çok ucuz yaşam standartları yavru vatanımızı tatil için ayrıcalıklı kılan özelliklerindendir.

THY
Pegasus
Sunexpress
Onur Air
Atlasjet
Anadolujet
Borajet